A hímzés varázsa
2200 FtA könyv írónője, Alzbeta Lichnerova, egy híres szlovák hímzőművész, aki bemutatja a hímzés rejtelmeit és technikáit, valamint olyan ötleteket, amiket célszerű alkalmazni.
1–24 termék, összesen 35 db
A könyv írónője, Alzbeta Lichnerova, egy híres szlovák hímzőművész, aki bemutatja a hímzés rejtelmeit és technikáit, valamint olyan ötleteket, amiket célszerű alkalmazni.
Kézimunka könyv kezdőknek és haladóknak. Alapöltésektől a bonyolultabb technikáig mindenki kedvére válogathat benne.
A „Kalotaszegi népi hímzés és szókincse” című könyv egy alapos kutatáson alapuló munka eredménye, amely bemutatja a Kalotaszeg régió népi hímzés hagyományát és szókészletét.
A magyarországi nemzetiségek hímzéseiből készült válogatás a kézimunkázóknak kínál újabb választékot.
A könyv szerzője, Kardos Katalin, hosszú évek tapasztalatával rendelkezik a Kalocsai géphímzés elkészítésében, és ezt a tudást osztja meg az olvasóval a könyvben.
A korai kalocsai hímzésektől kezdve, a legszebb virágos réttel vetélkedő színes hímzésekig.
A könyv egy lenyűgöző alkotás, amely bemutatja a székely népművészetet és annak különleges jelentőségét a magyar kulturális örökségben.
A kötet 228 képet és ugyanannyi leolvasható mintalapot tartalmaz, köztük néhány érdekes külföldi mintát is, melyek kivarrására bizonyára sokan fognak szívesen vállalkozni.
Az író a könyvében, úgy válogatta össze a mintákat, hogy ugyanazok a díszítmények minél többféle módon legyenek kivitelezhetők.
A könyv a Magyarországon található Kis-Küküllő régió népművészetét mutatja be.
Ebben a könyvben azonban nem a sajtó által felkapott, agyon ünnepel színes hímzések kaptak helyet, hanem a nagyközönség által kevésbé ismert korai hímzések.
A könyv egy alapos tanulmányon alapuló, részletgazdag alkotás, amely átfogó ismeretanyagot biztosít a magyar néprajztudomány történetről, a magyar nép etnográfiai csoportjairól.
A könyv egy lenyűgöző alkotás, amely bemutatja a Matyó népviseletet és annak különleges jelentőségét a magyar kulturális örökségben.
Gyűjtemény a Mezőkövesd és vidékének szabadrajzú, korai, kiszínesedés előtti hímzéseit tartalmazza.
A könyv, Baranya megye eddig ismeretlen hímzéseit mutatja be.
A kiadvány a Nógrád megyei keresztszemes minták sokaságát mutatja be, segítséget nyújt a kezdő és haladó keresztszemezni vágyóknak, akik a népi motívumokat részesítik előnyben.
A népművészetet szerető hímzőknek is szövőknek egyaránt ajánlott mű, amely sok mintaanyagot tartalmaz.
A kiadványban főként viseleti darabok mintarajzai, öltéstechnikai leírásai találhatók.
A könyv szinte kizárólag eredeti darabokkal szemlélteti a magyar hímzőkultúrát. Nem csak a gyönyörködtetés a célja, hanem újra alkotásra, tervezésre inspirál.
Nincsenek termékek a kosárban.